fbpx

 

Acest site www.scoaladesofericatb.ro, denumit in continuare ‚‚site’’ este detinut si administrat de catre firma
DRIVE IMPEX SRL , referita in continuare „Drive Impex”, persoana juridica cu sediul social pe strada BDUL. ALEXANDRU OBREGIA 48 B, Sector 4, Bucuresti, Romania, adresa de corespondenta pe str. BDUL ALEXANDRU OBREGIA 48 B, Sector 4, Bucuresti, Romania , cod unic de inregistrare fiscala RO 31390809, numar de ordine in Registrul Comertului
J40/3602/2013.

Orice persoana fizica sau juridica, prezenta pe site, care efectueaza orice fel de actiune  se supune Termenilor si Conditiilor prezente pe aceasta pagina.

DEFINITII

Site – Domeniul www.scoaladesofericatb.ro si toate subdomeniile asociate acestuia.

Vanzator – Drive Impex SRL

Cumparator – poate fi orice persoana fizica sau persoana juridica sau orice entitate juridica care isi face un Cont in Site si efectueaza o Comanda.

Client – persoana fizica / persoana juridica care are sau obtine acces la CONTINUT, prin orice mijloc de comunicare pus la dispozitie de catre Drive Impex (electronic, telefonic, etc) sau in baza unui acord de utilizare existent intre Drive Impex si acesta si care necesita crearea si utilizarea unui Cont.

Utilizator – Orice persoana fizica sau juridica ce are acces la continutul pus la dispozitiei prin orice mijloace de catre Drive Impex si-a dat acordul cu privire la clauzele specifice site-ului din sectiunea Termeni si Conditii Generale.

Cont – sectiunea din Site formata dintr-o adresa de e-mail si o parola care permite Cumparatorului transmiterea Comenzii si/sau accesul la informatiile din sectiunile „Mediu de invatare” si „Chestionare auto 2018 .Utilizatorul este responsabil si se va asigura ca toate informatiile introduse la crearea Contului sunt corecte, complete si actualizate. Drive Impex nu este responsabila si nu stocheaza sau prelucreaza datele utilizatorilor care aleg sa se logheze pe site folosind contul personal de Facebook sau Google+.

Comanda – un document electronic care reprezinta o forma de comunicare intre Vanzator si Cumparator prin care Cumparatorul transmite Vanzatorului, prin intermediul Site-ului intentia sa de a achizitiona Bunuri si Servicii de pe Site.

Bunuri si Servicii – orice produs sau serviciu listat pe Site.

Formular de contact – un document electronic ce intervine ca forma de comunicare intre utilizator si Drive Impex prin care utilizatorul transmite catre Drive Impex intentia sa de a comunica cu aceasta prin intermediul site-ului.

Comentariu – apreciere sau observatie, pe marginea unui articol publicat pe Site.

 

Document – prezentele Termene si Conditii.

Pret – Tarif aferent Bunurilor si/sau Serviciilor prezentate pe Site sunt exprimate in EURO.

Tranzactie – incasarea unei sume rezultata din vanzarea unui Bun si/sau Serviciu de catre Drive Impex, Cumparatorului, prin utilizarea serviciilor procesatorului de carduri si /sau SMS agreate de catre Vanzator.

Continut – obiectivul continutului site-ului este de a transmite informatii actualizate si exacte.

Drive Impex nu poate garanta ca prezentele pagini nu contin erori, si asigura ca va depune toate diligentele pentru realizarea unei informari corecte si remedierea eventualelor erori.

Orice persoana care doreste sa-si procure unul din serviciile si/sau produsele prezentate in site este rugata sa contacteze Drive Impex prin unul din mijloacele afisate in pagina de Contact a site-ului, pentru a se informa atat asupra disponibilitatii serviciului si/sau produsului in cauza cat si asupra conditiilor contractuale, tarifelor si informatiilor tehnice sau de alta natura.

Informatii personale: cand prin intermediul prezentului site va sunt solicitate informatii, aceasta are ca scop identificarea dumneavoastra sau posibilitatea de a va contacta. Natura informatiilor solicitate se refera in special la date personale (nume, numere de telefon), adresa de e-mail, dar poate include si alte informatii aflate in stransa legatura cu utilizarea serviciilor solicitate.

Cu scopul de a raspunde mai bine nevoilor si intrebarilor utilizatorilor site-ului, informatiile solicitate prin intermediul acestui site vor face obiectul unei stocari si prelucrari electronice.

Legaturi cu alte site-uri – prezentul site poate contine legaturi sau trimiteri catre alte site-uri considerate de Drive Impex utile in legatura cu continutul site-ului sau si care nu se afla sub controlul sau indrumarea sa. In cazul utilizarii acestor legaturi sau trimiteri se vor aplica conditiile generale de utilizare corespunzatoare acelor site-uri.

Drive Impex nu poate garanta/controla actualitatea/exactitatea informatiilor prezente pe site-urile unor terti, la care se face trimitere de pe site-ul sau.

Informatiile oferite prin intermediul site-ului – orice persoana care viziteaza site-ul si care ofera date sau informatii cu caracter personal prin intermediul acestui site isi manifesta acordul in mod expres si neechivoc pentru urmatoarele: prelucrarea acestor date si informatii personale de catre Drive Impex in vederea transmiterii de materiale necesare pentru pregatirea examenului teoretic si practic pentru obtinerea permisului auto; solutionarea de catre Drive Impex a cererilor, intrebarilor si reclamatiilor adresate (a se vedea pagina Contact din site); alte activitati intreprinse de Drive Impex si permise de lege, ce nu fac obiectul unei aprobari din partea destinatarului.

Confidentilitate – Drive Impex va pastra confidentialitatea informatiilor de orice natura pe care o furnizati. Folosim datele dvs, doar daca avem acordul, in mai multe feluri, in functie de natura lor. Dezvaluirea informatiilor furnizate se va putea face doar in conditiile mentionate in prezentul Document. Pentru mai multe detalii accesati pagina Politica de confidentalitate.

 

ÎNSCRIE-TE LA SCOALA DE SOFERI!

Call Now Button